Forum soczewki kontaktowe, soczewki forum, forum szkła kontaktowe

Płyn do soczewek Biotrue Płyn do soczewek Biotrue

Nobody
Użytkownik

Soczewki, co i jak?

2012-11-10 › 08:23:35
Nobody
Miasto: Brzeźnica
Witam !

Jestem 17-letnim chłopakiem. Noszę okulary. Moja wada wzroku wynosi +6.0. Jestem dalekowidzem. W poniedziałek idę na badanie wzroku. Chciałbym nosić soczewki. Mam bardzo ważne pytanie, a w zasadzie masę pytań. W temacie soczewek jestem nowy i szukam paru istotnych informacji o soczewkach.

Mianowicie:
- Czy z moją wadą mogę nosić soczewki i jak wpłynie to na cenę?
- Jaka jest różnica w cenie pomiędzy soczewkami a okularami ( za okulary (szkła + oprawki) płacę 250zł wraz ze szkłami, które są dość drogie. Ważna jest dla mnie cena, muszę przekonać mamę, że soczewki to zakup warty ceny. Jakie mogę przedstawić argumenty?
- Wiem, że na rynku są różne soczewki, jedniodniowe, dwutygodniowe, a nawet miesięczne czy kwartalne. Jaka jest różnica w ich cenach i komforcie korzystania? Dużą wagę stawiam na cenę, proszę wziąć to pod uwagę.
- Czy to, że jestem dobrym uczniem może mieć wpływ na jakieś dofinansowanie z unii czy państwa? Uczę się w technikum budowlanym w pionie geodezyjnym, jestem w drugiej klasie, pierwszą zakończyłem ze świadectwem z wyróżnieniem, średnia 4.75+.
- Mam dość duże kompleksy ze względu na moje okulary. Mam wrażenie, że przez nie jestem mniej ciekawszą osobą dla dziewczyn. Mam nadzieję, że soczewki to zmienią, a może warto zainwestować w droższe okulary, które rozwiązałyby ten problem? Do tej pory brałem okulary jak najtańsze, ale po przedstawieniu argumentów mógłbym zdecydować się na okulary "z wyższej półki".

Wiem kim chce być w przyszłości. Jestem wartościowym człowiekiem z małym kompleksem, którym są moje okulary. Czy jest osoba, która pomoże komuś takiemu jak ja w uzyskaniu informacji? Z góry dziękuję.

Pozdrawiam !

Do Góry Zgłoś naruszenie Cytuj Odpowiedz
Krzysztofsf
Użytkownik

Soczewki, co i jak?

2012-11-11 › 02:49:21
Krzysztofsf
Miasto: Szczecin

"Mianowicie:
- Czy z moją wadą mogę nosić soczewki i jak wpłynie to na cenę?"

Sadze (jako uzytkownik soczewek), ze o ile okulisty nie znajdzie przy badaniu przeciwskazan, to bedziesz mogl nozsic. W moim przypadku wyokiej krotkowzrocznosci nawet mi zalecila. pozniej musialem dodatkowo przejsc jeszcze badania i dobor soczewek u specjalisty w jednym ze sklepow sieci sprzedajacych okulary i soczewki (platne badania).

Dobor soczewek u specjalisty trzeba koniecznie przeprowadzic, gdyz moc okularow i szkiel dla tej samej wady czesto sie rozni - nie wiem jak przy plusach, ale przy minusach w moim przypadku sa to 2 dioptrie. Do tego specjalista okresli jaka krzywizna soczewek jest wskazana.

"- Jaka jest różnica w cenie pomiędzy soczewkami a okularami ( za okulary (szkła + oprawki) płacę 250zł wraz ze szkłami, które są dość drogie. Ważna jest dla mnie cena, muszę przekonać mamę, że soczewki to zakup warty ceny. Jakie mogę przedstawić argumenty?"

Soczewki wychodza znacznie drozej. w przypadku miesiecznych, najczesciej noszonych, ceny w tanich sklepach internetowych wynosza od 35 - 80 zl bez kosztow wysylki (zleznie od marki, czyli jednoczesnie tworzywa i technologii) za 6 sztuk - czyli na 3 miesiace noszenia. Do tego plyn do mycia soczewek - okolo 30 zl na dwa miesiace oraz krople do oczy - 20 zl na 2 miesiace.
Sa wygodniejsze od okularow, nie zaparowuja przy zmianach temperatury, nie zsuna z zapoconego nosa przy gwaltownym ruchu glowy.

"- Wiem, że na rynku są różne soczewki, jedniodniowe, dwutygodniowe, a nawet miesięczne czy kwartalne. Jaka jest różnica w ich cenach i komforcie korzystania? Dużą wagę stawiam na cenę, proszę wziąć to pod uwagę."

Przy stalym noszeniu najkorzystniej wychodza miesieczne.

- Czy to, że jestem dobrym uczniem może mieć wpływ na jakieś dofinansowanie z unii czy państwa? Uczę się w technikum budowlanym w pionie geodezyjnym, jestem w drugiej klasie, pierwszą zakończyłem ze świadectwem z wyróżnieniem, średnia 4.75+.

Czytalem, ze przy niektorych wadach (nie wiem ktorych) jest mozliwosc dofinansowania (nie googlalem przepisow, czytalem na ktoryms forrm) ale jest to bardzo skomplikowane i daje chyba groszowy zwrot, poniewaz mozna chyba przedstawiac rachunki z nielicznych sklepow (drogich)

"- Mam dość duże kompleksy ze względu na moje okulary. Mam wrażenie, że przez nie jestem mniej ciekawszą osobą dla dziewczyn. Mam nadzieję, że soczewki to zmienią, a może warto zainwestować w droższe okulary, które rozwiązałyby ten problem? Do tej pory brałem okulary jak najtańsze, ale po przedstawieniu argumentów mógłbym zdecydować się na okulary "z wyższej półki"."

Nie wiem, czy przy takiej dosyc wysokiej wadzie znajdziesz ciekawe oprawki do grubych szkiel. Na pewno warto sprobowac, najlepiej poprosic o pomoc jakas kuzynke czy kolezanke , zeby pomogla dobrac oprawki pasujace do twojego typu urody. To moze duzo dac, zwlaszcza laczac to z odpowiednia fryzura.

Osobiscie poradzilbym dobrac jak najladniejsze oprawki, przeprowadzic dobor soczewek (dostaniesz w tym jedna pare do noszenia przez miesiac, nauczysz sie przez ten czas je tolerowac w oku oraz zakladac i zdejmowac). A jak skonczy sie waznosc tych miesiecznych, jesli z przyczyn finansowych nie bedziesz mogl przejsc na stale na soczewki. dobrac sobie jednodniowe i zakladac okazyjnie na wyjscia (koszt na jeden dzien wychodzi okolo 3 zl). Znajomym mozesz powiedziec, ze oko zle tolerowalo dluzej noszone soczewki i mozesz nosic tylko okazyjnie.

Nie wolno nosic soczewek dluzej niz ich okresy przydatnosci, gdyz mimo, ze soczewka moze miec dalej dobre wlasiwosci optyczne, ale w jej porach moga sie rozwijac szkodliwe dla rogowki mikroorganizmy. To samo tyczy sie trzymania w plynie otwartych soczewek dluzej niz miesiac do zakladania sporadycznego.

Nobody
Użytkownik

Soczewki, co i jak?

2012-11-11 › 20:10:00
Nobody
Dziekuję za odpowiedź. Jutro pójdę na to badanie. A nóż się czegoś dowiem. Myślę, że soczewki jednak bardziej pomogą zapomnieć mi o kompleksie okularów.

Liczę na wypowiedzi innych.
Pozdrawiam

Ekspert5
Moderator

Soczewki, co i jak?

2012-11-12 › 12:47:17
Ekspert5
Miasto: Opole
Komfort osiągany w soczewkach zależy od ich dopasowania, za co odpowiedzialny jest głównie specjalista. Spodziewamy się, że po kilku dniach adaptacji soczewki będą prawie niewyczuwalne i dadzą pełną ostrość wzroku, niezależnie od tego, czy dobór był prowadzony na soczewkach miesięcznych czy jednodniowych.

Najtańsze są soczewki z długimi terminami noszenia, np. roczne, kwartalne lub miesięczne. Soczewki roczne są niedrogie w przeliczeniu na jeden dzień, ale wielu specjalistów odradza taką wersję.

Prosimy o komentarze po badaniu. Pozdrawiam serdecznie.

Nobody
Użytkownik

Soczewki, co i jak?

2012-11-13 › 17:18:54
Nobody
Na badanie się niestety nie dostałem. Pracownia wyznaczyła sobie za dużo osób i nie zdążyli tego ogarnąć. Cóż, brakuje mi teraz czasu. W styczniu planuje wybrać się do specjalisty.

Wynik badania tzn?

Ekspert5
Moderator

Soczewki, co i jak?

2012-11-14 › 07:54:49
Ekspert5
Miasto: Opole
Po badaniu pod kątem soczewek otrzymujemy karteczkę, na której zapisane są zalecone moce oraz rodzaj sprawdzonych soczewek (nazwa, czasami rozmiar, jeśli dane soczewki występują w kilku rozmiarach). Często specjalista określa też rodzaj płynu do pielęgnacji, jakiego używać z danymi soczewkami.

Dodaj nowy Temat Odpowiedz
Ostatni Post: Forum » Wszystkie Tematy » Wada, a moc okularów i soczewek.

© 2008 - 2014 BAUSCH + LOMB Polska

Użytkowników: 4015. Postów: 6609; dzisiaj: 0.

REGULAMIN Forum PROMOCJA Forum Bausch + Lomb
POLITYKA PRYWATNOŚCI strony

Soczewki kontaktowe Bausch + Lomb Soczewki kontaktowe PureVision ® Produkty Bausch + Lomb Soczewki kontaktowe Promocje Promocje szkła kontaktowe Think EyeGiene ™ Ocuvite ®