Forum soczewki kontaktowe, soczewki forum, forum szkła kontaktowe

Płyn do soczewek Biotrue Płyn do soczewek Biotrue

Mleczny
Użytkownik

Zmiana soczewek na inny typ, parametry

2014-01-29 › 19:19:52
Mleczny
Miasto: Zamość
Witam, 5 lat temu zacząłem moją przygodę z soczewkami, specjalista polecił mi soczewki Air Optix 8.6/14.2 miesieczne, dzienne. Po 2 latach bez problemow zaczęło dziać się nieciekawie -> Zakładałem soczewki rano, przed szkołą po 4-5 godzinach czułęm dyskomfort, który z upływem czasu robił się nie do zniesienia- oczy mnie swędziały, szczypały. Po przyjściu do domu od razu zdejmowałem soczewki i nakładałem okulary. Działo się tak może z miesiąc aż dałem sobie spokój. Udałem się na badanie wzroku i specjalista nie mógł zdiagnozować co mi jest?!?. Dostałem tylko płyn do oczu za który dałem coś koło 50 złoty a nie starczył nawet na miesiąc. Zapomniałem dodać że oczy mnie trochę swędziały i były suche -> ale po tym używaniu płynu było ok ( albo sie przyzwyczailem). Lekarz stwierdzil ze jezeli chce sprobowac to powinienem zakupic soczewki innej firmy ( mozliwe ze moje oko nie lubialo jakiegos materialu w air optix)

Przez 3 lata nosilem okulary i naszla mnie ochota na ponowne noszenie soczewek. Sprobowalem z jednodniowymi soczewkami johnson & johnson. Nosilem je jakies 8 godzin az zaczalem odczuwac dyskomfort . Pomyslalem sobie po co mam kupowac soczewki jak nie moge nosic ich dluzej niz 8 h? Wstaje o 6 wiec o 14 musze je zdjac?? - dla mnie bez sensu. PRzeczytlalem w internecie ze mozna probowac nosic soczewki po pare godzin dziennie zwiekszajac czas. I jezeli po tygodniu lub dwoch dyskomfort nie ustanie to trzeba isc do okulisty

Chce tak spróbowac z miesiecznymi soczewkami Soflens 59, sa dosc tanie i maja takie parametry jakie mialy air optix ktore dawno temu nosilem czyli 14.2 / 8.6

Moje pytanie #1: Czy jezeli lekarz polecil mi kiedys soczewki z parametrami 14,2 / 8.6 to czy moge nosic np soczewki z parametrami 14.0 albo 8.4?

Pytanie #2: Czy to że odczuwam dyskomfort po paru godzinach noszenia soczewek oznacza ze mam chore oczy? Ostatnio jak byłem u okulisty to zrobil mi test i nie mam "suchego oka".

#3: Czy jezeli nie odpowiada mi jeden, dwa typy soczewek jest sens sprawdzac inne typy?

#4: Jaki rodzaj płynu byłby najbardziej kompatybilny z soflens 59? Renu Multiplus?

Pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc

Do Góry Zgłoś naruszenie Cytuj Odpowiedz
Ekspert5
Moderator

2014-01-31 › 12:55:14
Ekspert5
Miasto: Opole
Najlepiej nie zmieniać samodzielnie żadnych parametrów soczewek. Warto jednak pod kontrolą specjalisty próbować różnych konstrukcji i materiałów, w razie problemów z dopasowaniem soczewek. Przy wrażliwych oczach to normalna procedura, żeby sprawdzić kilka typów soczewek, zanim wybierze się te idealne. Specjaliści od soczewek dysponują próbkami z różnych materiałów i o różnych konstrukcjach.
Wrażliwość oczu nie oznacza od razu choroby. Trzeba dopasować płyn i rodzaj soczewek, które nie będą podrażniały oczu. W przeciwnym razie odradza się noszenie soczewek. Oczy nie powinny być podrażniane przez soczewki, żeby nie wywołać żadnych powikłań.

Z soczewkami Soflens można używać wszystkich markowych płynów do pielęgnacji. Dobór płynu ma bardzo duże znaczenie dla tolerancji soczewek. Takie droższe płyny, na bazie nadtlenku wodoru, są najłagodniejsze dla oczu, bo nie zawierają konserwantów - podejrzewam, że dlatego kilka lat temu była taka dobra tolerancja soczewek z drogim płynem. W przypadku wrażliwych oczu wybrałabym właśnie płyn na bazie nadtlenku wodoru. Przed użyciem takiego płynu proszę dokładnie przeczytać instrukcję. Soczewki Soflens 59 są niedrogie, więc częściowo zrekompensuje to zakup płynu.

comandos21
Użytkownik

2014-05-01 › 16:37:45
comandos21
Miasto: Kłodzko
Podepnę się pod temat ponieważ nie mogę założyć nowego wątku...
Pani dr. Witam ostatnio używałem soczewek Horien parametry 8.6/ 14,2 niestety w pomieszczeniach klimatyzowanych i w szczególności na nockach odczuwałem szczypanie oczu pieczenie i schnięcie...
Dziś założyłem soczewki o tych samych parametrach ale Air Optix Aqua dodam, że na prawe oko mam cylinder 0,75 lecz okulista mi powiedział iż nie muszę jeszcze mieć torycznych soczewek...

wada wygląda tak: OP: -4,5/ OL:-3,5

Otóż w Horienach miałem mega ostry obraz na lewe oko a prawe czasami kontury o zmroku były nie wyraźne lecz nie było tak źle lewe oko to bez cylindra było ok na maxa

Teraz gdy mam Air Optixy na prawym mam mega dobrze i nie czuję soczewki (nawet bym dodał zę nie mam odczuć tego rozmywania konturów jak w wadzie w cylindrze) a na oko lewe czuję soczewkę i ciutke się rozmywa obraz ale czasami.

Dlaczego tak jest? czy to oczy muszą się przyzwyczaić czy jak? Myślałem że to jest tak że wkładam nowe soczewki i wszystko jest ok a tu takie odczucia:/

Dodam jeszcze, ze na samym początku kontaktolog kazał mi wypróbować soczewek Oasis , były ok można było w nich spać i nie czułem ich na oku ale miały mniejszą średnicę co powodowało że dopiero po przenoszeniu soczewek ponad miesiąc zacząłem w nich się czuć komfortowo ale kontaktolog powiedział że to był efekt już wymęczenia oczu to komfortowe widzenie po przenoszeniu
Tak się stało że zamówiłem zaraz po Oasisach soczewki Horien i było jak już opisałem ok zmierzył zbadał i powiedział żebym je ponosił i tyle, bo dziwnie mi koryguja też astygmatyzm jakby.
Do kontaktologa przecież nie bd co miesiąc biegał z nowymi soczewkami każda wizyta to 60zł:/

Jeszcze jedno to prawda, że soczewki hydrożelowe są bardziej odczuwalne .(uczucie przesychania)gdy się użytkuje w pomieszczeniach wentylowanych i klimatyzowanych?
Na dodatek mają mniejszą przepuszczalność tleny od silikonowo-hydrożelowych?

No cóż po 2 dniach noszenia zdjąłem mega źle oczy odczuwały i brak ostrości miałem.
Czy efekt przesychania podczas ruchu soczewki na czubku będzie mniejszy gdy wezmę bardziej uwodnione soczewki czy może soczewki o mniejszej średnicy?

Ekspert5
Moderator

2014-05-06 › 14:33:36
Ekspert5
Ostrość wzroku może się poprawić po kilku dniach adaptacji, zdarza się jednak, że taka poprawa nie następuje. Ostrość wzroku zależy od materiału, z jakiego została wykonana soczewka. Dlatego w jednych soczewkach ostrość wzroku jest dobra, a w drugich obraz ulega zamazaniu mimo tej samej mocy soczewek.
Soczewki hydrożelowe nie są bardziej wyczuwalne na oczach niż soczewki silikonowo-hydrożelowe. Część osób mniej odczuwa suchość oczu w soczewkach silikonowo-hydrożelowych.

misiek123
Użytkownik

2014-08-19 › 14:23:40
misiek123
Miasto: Glinica
Witam. Przepraszam, że podłączam się pod temat, ale mam problem z założeniem własnego.

Rok temu byłem na badaniu krzywizny i średnicy - wyszło 8,7 oraz 14,4.
Wczoraj byłem - wyszło 8,6 oraz 14,5.

Problem w tym, że soczewki 8,6 oraz 14,5 są mało dostępne i znalazłem tylko kolorowe i toryczne. Czy mogę więc użyć takich jak rok temu (8,7 oraz 14,4 - nie czułem ich na oczach) lub 8,6 oraz zamiast 14,5 - 14,2? Takie soczewki są ogólnodostępne i wziąłbym je chociaż na próbę.

Ekspert5
Moderator

2014-08-21 › 16:29:52
Ekspert5
Z jakiego względu zostały zalecone inne soczewki niż dotychczas noszone, skoro dotychczasowe były dobre?
Być może można nosić soczewki dotychczasowe - chyba że specjalista zauważył, że dotychczasowy rozmiar lub rodzaj soczewek nie jest odpowiedni. Trudno powiedzieć, skoro nie wiemy, dlaczego specjalista zalecił zmianę.

misiek123
Użytkownik

2014-08-21 › 20:57:20
misiek123
Miasto: Glinica
To znaczy, sytuacja była taka, że rok temu byłem u innej pani doktor (która już w moim mieście nie przyjmuję) i ponosiłem soczewki może 3-4 razy, po czym się poddałem, bo nie umiałem założyć. Na tamtych wartościach nie miałem żadnych problemów z czuciem ich na oczach czy ostrością widzenia.

Teraz byłem u innego lekarza po receptę zarówno na okulary jak i wartości soczewek. Dostałem próbne soczewki, które miałem założone w gabinecie. Na lewym oku wszystko ok, ale na prawym oku gdzie przedtem miałem soczewkę toryczną - pan doktor przepisał zwykłą soczewkę tylko z mocą o bodajże 0.25 większa, żeby wyrównać cylinder. Na tym oku miałem małe problemy - chwilowe bóle głowy oraz zaburzenia widzenia, jednak pan doktor zbadał mnie takim urządzeniem, że trzeba się w czerwony punkt patrzeć i powiedział, że leżą idealnie, a te zaburzenia przejdą, gdy oko się przyzwyczai do soczewki.

Ekspert5
Moderator

2014-08-25 › 11:11:25
Ekspert5
Najwyraźniej ta zmiana nie wynikała z tego, że poprzednie soczewki były niedopasowane, więc zapewne można nosić ten rodzaj soczewek zapisanych za pierwszym razem.

Dodaj nowy Temat Odpowiedz
Ostatni Post: Forum » Soczewki kontaktowe » Astygmatyzm (cylinder).

© 2008 - 2014 BAUSCH + LOMB Polska

Użytkowników: 4247. Postów: 7143; dzisiaj: 0.

REGULAMIN Forum PROMOCJA Forum Bausch + Lomb
POLITYKA PRYWATNOŚCI strony

Soczewki kontaktowe Bausch + Lomb Soczewki kontaktowe PureVision ® Produkty Bausch + Lomb Soczewki kontaktowe Promocje Promocje szkła kontaktowe Think EyeGiene ™ Ocuvite ®